سیب

سیب

سیب یکی از میوه‌های محبوب است که در سراسر جهان کاشت و استفاده می‌شود. ۷۵۰۰ نوع متفاوت سیب در جهان وجود دارد که معروف‌ترین آن‌ها سیب زرد، سیب گلاب، سیب سرخ، سیب سبز، سیب قندک، سیب سفید و… است. همه انواع سیب‌‌ تقریبا در خواص مشابه، و در طعم مقداری تفاوت دارند.

سیب زرد

این نوع سیب شیرین است و در سبد میوه مهمانی‌ها جایگاه همیشگی خود را دارد. اما این نوع سیب را به مدت طولانی نمی‌توان نگه داشت و باید زود مصرف شود. از سیب زرد در تهیه سالاد، پای سیب، مربا و انواع شیرینی و … استفاده می‌شود.

سیب سرخ

درون این سیب‌ها خامه‌ای رنگ است و معمولا بافت پفکی دارد. سیب قرمز، آبدار و نرم است. بیشتر این سیب‌ها به صورت خام مصرف میشود و در تهیه سالاد یا کیک و … کاربردی ندارد. این نوع سیب نیز انواع متفاوتی دارد بعضی از آن‌ها رنگ تیره و بعضی روشن دارند. بعضی دارای خطوط و رگه‌های زرد یا سفید هستند که از انواع آن می‌توان به سیب رم و فوجی اشاره نمود.

سیب سبز

سیب سبز مورد علاقه افرادی است که طرفدار میوه‌های ترش و ملس هستند. خوردن سیب سبز به کاهش وزن و تثبیت قند خون کمک می‌کند.

سیب سفید

از جمله کمیاب‌ترین انواع سیب، سیب سفید است. این میوه بومی استرالیا است. بخش خارجی میوه شباهت زیادی به گوآوا دارد. سیب سفید، میوه یک درخت برگریز است که در اواخر بهار شکوفا می‌شود. این محصول با داشتن قند بیشتری نسبت به سیب‌های دیگر، ماده مناسبی برای آبمیوه است.

سیب گلاب

این سیب در فصل تابستان وارد بازار می‌شود و طبعی گرم دارد. از این میوه در تهیه خورش، کمپوت و یا مربا استفاده می‌شود.

سیب قندک

این سیب محصولی کوچک، بسیار آبدار و شیرین است و در تابستان عرضه میگردد. از این سیب برای تهیه مربا و کمپوت نیز استفاده میگردد.